Заказать звонок
Отдел продаж:
Приемная:
Наш адрес:
г. Херсон, проспект 200-летия Херсона, дом 38, корпус 6
На Херсонщині відбувається Міжнародний форум
15.09.2017

Сьогодні вперше на Херсонщині проходить Міжнародний форум «Житло для молоді ХХІ століття: світовий досвід, зелені технології, інновації», який має на меті окреслити подальші дії щодо сприяння будівництву житла для молоді, учасників АТО, переселенців, активізації розвитку будівельної галузі в Херсонській області та Україні, впровадження новітніх зелених технологій та нових програм соціальної підтримки молоді.

Серед учасників заходу народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади України, директори територіальних управлінь Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в Україні, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та управлінь місцевих органів виконавчої влади, керівники науково-дослідних та вищих учбових закладів, керівники підприємств та громадських організацій Херсонщини та Півдня України.

Учасники міжнародного форуму

Метою Форуму є сприяння будівництву житла для молоді, учасників АТО, переселенців, активізації розвитку будівельної галузі в Херсонській області та Україні, впровадження новітніх зелених технологій та нових програм соціальної підтримки молоді.
Програма Форуму передбачає проведення заходів:
1. Пленарне засідання.
2. Презентація досвіду будівництва житла для молоді на Херсонщині та в Україні.
3. Тематичні круглі столи:
• Енергозберігаючі та екологічні технології в будівництві;
• Збереження історичних архітектурних пам’яток, етнічних традицій та впровадження будівельних інновацій;
• Впровадження європейських та світових стандартів в будівництві;
• Світовий досвіт комплексної забудови територій з врахуванням розвитку нових видів бізнесу та екологічно-регіональних особливостей;
• Перспективи розвитку молодіжних житлових комплексів в умовах децентралізації влади - ефективна модель приватно-державного партнерства, залучення інвестицій та розвитку територіальних громад в Україні.

На початку Форуму учасники відвідали «містечко» МЖК, яке знаходиться у IV Таврійському районі, де вже побудовано декілька багатоповерхових будинків і надано квартири за Програмами, які передбачають пільгові виплати.

Після огляду майданчику, де тривають будівельні роботи заступник голови ОДА Олександр Адамчик розповів про переваги дії програм МЖК: «За період дії програм МЖК на Херсонщині було побудовано близько 100 тис квадратних метрів житла - це 1,5 млрд гривень було інвестовано. З кожною інвестованою гривнею галузь і сама область набирає оберти для розвитку. Найкращі умови пільгового кредитування саме у МЖК, тому молоді родини та сім’ї бійців АТО можуть легко придбати житло».

Будинок, у якому споруджується житло за програмами МЖК

«Ми будуємо комплексно всю соціальну інфраструктуру. Вже побудовано нові мережі для водогонів, дитячий садочок, бібліотеку, молочну кухню. Наполягаємо на тому, що місто не може розвиватись хаотично, а тільки рівноцінно з історичного і художнього надбання. Тому сьогодні ми зможемо дізнатись про досвід країн-сусідів: Румунї, Польщі, Молдови, Туреччини, які також розробили комплексний підхід і поряд з будинками є і школи і садочки», - заначив директор будівельної кампанії «Молодіжний житловий комплекс» Андрій Яценко.

В планах біля будинків МЖК у Таврійському мікрорайоні збудувати загальноосвітню і спортивну школу, садочок, спортивний і дитячий майданчик, а також футбольне поле.

Макет мікрорайону МЖК

Будівництво житла для молоді має 30-річну історію. А розпочиналась вона, як громадський рух «безхатченків» - у 1988 році виводились війська з Афганістану, а в рідних містах та селах для демобілізованих не було житла. Випускники університетів та інститутів також мали тоді перспективи отримати житло через 20-30 років після закінчення вишів. Тому молодь вирішила після основної роботи своїми руками будувати собі квартири та будинки. З’явились громадські об’єднання «Молодіжні житлові комплекси» та «Молодіжні бригади».
В 1993-1994 роках молоді активісти - бійці будівельних загонів Херсонщини, Харківщини, Львівщини та декількох інших областей - емжеківці розробили та внесли до Верховної ради свої пропозиції щодо будівництва житла для молоді. Були прийняті відповідні зміни до чинного закону «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

Наразі на Херсонщині близько 25 тис осіб, які потребуують покращення умов для проживання, тому завдання місцевої, обласної влади і Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву згодом забезпечити усіх житлом.

 

За інформацією офіційного сайту Херсонської ОДА

Вернуться к списку
Читайте также
25.10.2019
Внимание! До окончания акции осталось 10 дней! (Акция завершилась)
Успейте приобрести новое жилье в Херсоне по специальной цене – 12 000 грн. за кв. метр - на квартиры в новой секции ЖК "Молодежный квартал". До завершения акции осталось всего 10 дней! ЖК “Молодежный квартал” – это проект для людей, которые хотят оставать ...
16.09.2019
Качество и социальная ответственность в приоритете
При выборе места проживания покупатель оценивает, прежде всего, условия, при которых будет чувствовать себя комфортно. Не менее важным критерием оценки является влияние компонентов, применяемых в строительстве на здоровье человека. Именно такого ...
09.08.2019
Строим ответственно!
В 1986 году, перспективные молодые люди из Херсона, предложили интересную строительную  идею. Суть идеи заключалась в том, чтобы при небольшой поддержке государства, дать возможность  молодым людям самим строить для себя жилье и тем самым реш ...